Dvere na mieru
>>  Sprievodca výberom dverí
>>  Interiérové dvere - Katalóg
>>  Katalóg a cenník 2015
>>  Špecialné dvere
>>  Interiérové zárubne
>>  Možnosti interierových dverí
>>  Posuvné dvere
>>  Bezfalcové dvere
>>  Záťažové dvere
>>  Kyvné dvere
>>  Svetlíky
>>  Oblá hrana dverí
>>  Katalóg dekorov
>>  Kľučky a kovania
>>  Cenova kalkulácia
>>  Na stiahnutie

Katalóg
>>  Šatníky
>>  Okná
>>  Dvere
>>  Podlaha
>>  Kuchyne
>>  Garážové brány
>>  Stavebné a rekonštrukčné práce

My status

Špecialné dvere

Okrem klasických interiérových dverí nájdete v našej ponuke aj širokú škálu dverí s najrôznejšími špeciálnymi vlastnosťami.Použitie týchto špeciálnych dverí je často vyžadované priamo zo zákona. Disponujeme samozrejme všetkými potrebnými certifikátmi, ktoré dokladajú bezchybnú funkčnosť našich špeciálnych dverí.

 

 

Poziarne odolné
dvere
Poziarne odolné
dvere 2
Dymotesné
dvere
Protihlukové
dvere
interierove specialne dvere protipoziarne velky biel interierove dvere specialne velky biel dvere dymotesne velky biel xl interier Interierove dvere dpb solodoor velky biel
 

Dvere požiarne odolné

dvere poziarne odolne velky biel xl interier

 

Dvere požiarne odolné (DPO) sú inštalované tam, kde zákon vyžaduje inštaláciu protipožiarneho uzáveru (STN EN 13 501), napríklad na kotolniach na tuhé palivá. Dvere požiarne odolné (DPO) možno použiť ako vchodové do bytových jednotiek na zvýšenie bezpečnosti a zabránenie prípadnému šíreniu vzniknutého požiaru.

Dvere požiarne odolné (DPO) spoločnosti SOLODOOR a.s. sú vyrábané s požiarnou odolnosťou 30 min (EI230/EW30, jednokrídlové, dvojkrídlové), alebo s požiarnou odolnosťou 45 min. (EI230/EW45 – tieto dvere môžu byť iba plné jednokrídlové).

Dvere požiarne odolné (DPO) v obložkovej protipožiarnej zárubni SOLO alebo v kovovej zárubni s tesnením môžu byť dymotesné proti prieniku studeného a teplého dymu (Sa, Sm), protihlukové (34 dB, 35 dB, 37 dB), môže sa inštalovať priezor a samozatvárač.

Dvere požiarne odolné môžeme dodať so zámkom s panikovou funkciou, s prípravou na panikové kovanie a kartové systémy.

 

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2

Dvere poziarno odolne velky biel xlinterier

 

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 (DPB2) sa inštalujú tam, kde je vyžadovaná inštalácia protipožiarneho uzáveru zo zvýšenou bezpečnosťou proti prieniku cudzích osôb (napríklad vchodové do bytových jednotiek).

Bezpečnosť je zaistená použitím päťbodového bezpečnostného zámku TRILOGIA, a na strane pántov inštaláciou tŕňov proti vysadeniu.

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 (DPB2) spoločnosti SOLODOOR a.s. sú vyrábané s požiarnou odolnosťou 30 min (EI230/EW30) a môžu byť len plné jednokrídlové.

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 (DPB2) sa inštalujú iba do špeciálnej oceľovej protipožiarnej zárubne, alebo sa môže upraviť existujúca požiarna oceľová zárubňa.

Dvere požiarne bezpečnostné DPB2 v oceľovej protipožiarnej zárubni s tesnením môžu byť protihlukové (34 dB, 35 dB, 37 dB), môže sa nainštalovať priezor a samozatvárač.

 

Dymotesné dvere

dvere dymotesne velky biel xl interier

 

Niektoré stavby si vyžadujú inštaláciu protipožiarnych dymotesných dverí. Dymotesné požiarne odolné dvere, môžu byť dymotesné proti prieniku studeného a teplého dymu (Sa, Sm). Podmienkou použitia dymotesných dverí je použitie tesnenej zárubne.

Požiarne odolné dymotesné dvere môžu byť jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Jednokrídlové dvere majú vysúvací prah a dvojkrídlové dvere majú klapačku s tesnením ELLENFLEX K.

 

Protihlukové dvere

dvere protihlukove velky biel xl interier

 

Plné dvere možno dodať ako protihlukové (vzduchovo nepriezvučné) v obložkovej zárubni SOLO (pre dvere v oceľovej zárubni sa hodnoty vzduchovej nepriezvučnosti znižujú o 2 dB). Protihlukové dvere vytvárajú pocit súkromia, znižujú prestup zvuku dverami (chladnička vydáva hluk o intenzite 40 dB, umývačka 42 dB, šepot 20 dB, napúšťanie vody do vane 80 dB).

Protihlukové dvere sú vždy dodávané ako plné:
27 dB – výplň dverí je papierová voština, dvere sú s pevným prahom
33 dB – výplň dverí je dierovaná DTD, dvere sú s pevným prahom
32 dB – výplň dverí je doska LINEX, dvere sú s výsuvným prahom
35 dB – výplň dverí je doska LINEX , dvere sú s pevným prahom s tesnením
38 dB – výplň dverí je drevotriesková doska prerušená vrstvou korku, dvere sú s pevným prahom s tesnením

Požiarne odolné dvere DPO v protipožiarnej obložkovej zárubni SOLO alebo v tesnenej oceľovej protipožiarnej zárubni a Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 DPB2 v tesnenej oceľovej protipožiarnej zárubni sa môžu dodať ako protihlukové s vzduchovou nepriezvučnosťou 34, 35 a 37 dB. Pri výbere kovania treba rátať s tým, že hrúbka dverí môže byť 44, respektíve 47 mm