Šatníky a Vstavane skrine
>>  Skrine a šatníky
>>  Servis a údžba vstavanych skríň
>>  Fotogaléria
>>  3D vizualizácie
>>  Príklad kalkulácie
>>  Dekory a materiál
>>  Rámy posuvných dverí
>>  Vybavenie šatníkov
>>  Sklenené výplne
>>  Decoracryl
>>  Designové výplne
>>  Fototapety
>>  Technický popis
>>  Cenova kalkulácia

Katalóg
>>  Šatníky
>>  Okná
>>  Dvere
>>  Podlaha
>>  Kuchyne
>>  Garážové brány
>>  Stavebné a rekonštrukčné práce

My status

Vybavenie šatníkov

Čo je výhodnejšie? Nedá sa povedať. Ako pre koho a hlavne ako pre ktorý byt. Niekde šatník vyrieši úplne všetky problémy s ukladaním vecí, inam sa proste nevojdú. Šatník ušetrí odhadom i 3 - 4 m2 obytnú plochu bytu; tá plocha tam však najprv musí byť k dispozícii; šatník by v najlepšom prípade mal byť pri rekonštrukcii bytu či stavbe domu naplánovaný architektom, dodatočne sa už horšie realizuje.


Kedy je šatník ideálny Na šatník by sme mali pamätať vo fáze projektovania nového rodinného domu. V starých veľmi priestorných miestnostiach starých činžiakov sa na neho tiež nájde miesto, opäť je najlepšie poradiť sa i s odborníkom na interiéry. Niekedy môže šatník nahradiť dlhý rad skríň - namiesto nich tu bude šatník za predsunutou priečkou. Ak to výška miestnosti dovolí, môže byť ďalším riešením šatník na galérii (vstavanom poschodí). Tu sa dá namietnuť, že kvôli každému kúsku prádla je nepohodlné behať hore-dolu - ale stojí za to sa nad tým aspoň zamyslieť. Dole je totiž možné umiestniť len malý prádelník a poschodie využívať najmä na sezónne veci a ďalšie predmety, hlavne ak nemáme v byte priestornejšiu špajzu.


Šatník môže, ale tiež nemusí mať dvere. Najpohodlnejší je variant bez dverí. Ak šatník zaberá celú dĺžku steny, vchádzať sa do neho dá priechodom medzi dvoma priečkami, ktoré sú posunuté oproti sebe najmenej o 60 cm (teda na šírku kúpeľňových dverí). Na pohľad teda nič neruší, vidíme súvislú, len v jednom mieste "odskočenú" stenu, ale žiadnu viditeľnú medzeru, kadiaľ by do šatníka bolo vidieť. Podobne sa dá riešiť vstup do rohového šatníka.


Pretože sa v šatníku môžeme voľne pohybovať, veľmi pohodlne sa tu samozrejme tiež upratuje, takže prehľadnosť a poriadok tu nebýva problém. A medzi nami, aj keď je v šatníku trošičku neporiadok, vadí to prehľadnosti i "estetickosti" stále o niečo menej než neporiadok v skrini, tu je malý dočasný chaos d../filese schovaný a je tu naviac stále prehľadne, na rozdiel od tesnej skrine.


Šatník má svoje významné výhody najmä z hľadiska hygienického. Prádlo i šaty sa lepšie vetrajú voľne rozvešané alebo zložené. V šatníku môžeme využiť otvorené stojany alebo skrine s ľahkými posuvnými dvermi. A na svetre a prádlo sú najvýhodnejšie variabilné a priedušné policové stĺpy až k stropu s výsuvnými systémami.


Zdroj: mojdom.sk